מיינדפולנס להעצמה נשית
דנה זליכה

big pink open quote

This program quietly transformed my work-life and brought back my ability to choose proactively instead of reacting automatically.

 

– Leadership Team, Novartis Pharma IP

מה זה מיינדפולנס?

מיינדפולנס, ״מודעות קשובה״ או ״קשיבות״ (בעברית), זהו מצב תודעתי של נוכחות ברגע ההווה, ללא שיפוטיות.

כלומר, חוויה של מה  שקורה בתוכנו ומחוצה לנו רגע אחרי רגע, בלי התנגדות. אחרי שלומדים לפתח מיינדפולנס בתרגולים שונים ניתן להביא את המצב התודעתי הזה לכל סיטואציה בחיים ובעבודה וכך לצאת מתגובות אוטומטיות לא מועילות, לקבל החלטות טובות יותר, להגביר יצירתיות והישגים, להשיג מיקוד ואפקטיביות ולקדם שיתופי פעולה.

ברחבי העולם כבר רבים אימצו את קורסי המיינדפולנס החל מהפרלמנט הבריטי, בנקים, תאגידים, בתי חולים, ועד לאוניברסיטאות יוקרתיות כאוקספורד. שיטת המיינדפולנס היא מבוססת מחקר ונמצאה כבעלת השפעות חיוביות על נשים וגברים. עם זאת, מחקרים חברתיים רבים מראים כי נשים נדרשות יותר מגברים לביצוע של מטלות רבות (מולטיטאסקינג) וכתוצאה מכך חוות רמות לחץ גבוהות יותר ביחס לגברים.

דנה זליכה מציעה סדנאות להעצמה נשית בראי מיינדפולנס. הסדנאות יעסקו בנושאים הבאים:

מולטיטאסקינג – מחקר מאוניברסיטת מישיגן מצא שנשים מבצעות 10 שעות מולטי-טאסקינג יותר מגברים! מחקרים על מולטיטאסקינג מראים כי לתופעה עלולות להיות השלכות שליליות גם בהיבט ביצוע המשימות עצמן ויותר חשוב, על הנפש שלנו ועל בריאותינו.

לחץ – נשים חוות יותר לחץ מגברים. לחץ הוא בעל השפעה שלילית על האופן בו אנו מבצעות משימות ומטלות בעבודה ובחיים האישיים. יתרה מזו, הורמונים .של לחץ, כגון קורטיזול, נמצאו גם כבעלי השפעה שלילית על בריאות גופנית ונפשית.

דאגה – נשים דואגות יותר מגברים. דאגה באופן מוגבר עלולה להוביל להתפתחותן של מחשבות חרדתיות. מחקרים מראים כי נשים חוות חרדה פי 2 יותר מאשר גברים. מחשבות שליליות וחוסר ריכוז מגבירות תחושה של דאגה ומובילות לרמות חרדה גבוהות יותר.

אושר – מחקר של אוניברסיטת הרווארד מצא שנדידת מחשבות מעיבה על רמות האושר שלנו. מיינדפולנס מלמד אותנו כיצד למקד את מחשבותינו ועל ידי כך, תורם להעלאת רמת האושר.

מיינדפולנס נמצא ככלי יעיל לשיפור איכות החיים שלנו. בשנים האחרונות ישנה עלייה במחקרים העוסקים בקשר שבין נשים ומיינדפולנס. דנה זליכה היא חלוצה בתחום ומציעה סדנאות, קורסים והרצאות המיועדות במיוחד עבור נשים.

צרו קשר להזמנת סדנא או הרצאה: